Plakáty Padlí andělé - SOVA COPY Praha

 

Min. cena zakázky 30 Kč.

Plakáty Padlí andělé

Série plakátů Padlých andělů z naší dílny. Postupně budeme přidávat další a další. Každý z andělů je inspirovám jedním městem a jeho ikonickou stavbou či sochou. Rádi bychom také postupně přidali i sérii divů světa starých i novodobých.

 

 

Specifikace plakátů

- tisk na papír 120g Colotech+

- rozměr 297 x 415 mm

- vhodné rámy k zarámování: A3 nebo 30 x 40 cm

Cena

Jednotlivě: 230 Kč/ks

Sada (po 1 ks od každého, celkem 5 ks): 1000 Kč

 

Padlý anděl Pisa

plakát padlá anděl pisaPadlý anděl Pizsa pochází z Itálie. Šikmou věž naleznete ve městě Pisa. Pisa leží v Toskánku a je hlavním městem provincie Pisa. Samotná vež se nachází na Náměstí zázraků jež je součástí Světového dědictví UNESCO od roku 1987. Vež byla založena v roce 1173, ale témeř od počátku stavbu komplikovalo její naklonění, tak nebyla nikdy dokončena dle původního návrhu, vytvořit nevyšší věž světa té doby. I přesto je však velmi velkoryse postavena - je z bílého mramoru, který byl v té době velmi oblíbený. Věž se v průběhu let stále více náklaněla, ale po intenzivních záchraných pracech započatým po roce 1990 se podařilo naklonění snížit a tak je nyní opět otevřena pro veřejnost.

 

Padlý anděl Paříž

plakát padlý anděl pařížTento Padlý anděl leží u řeky Seiny a pochází z hlavního města Francie, Paříže. Jedná se o Eiffelovu vež, která byla postavena k oslavě 100. výročí Francouzské revoluce v roce 1889. Nejdříve nechtěná stavba se později stala velmi oblíbenou atrakcí pro turisty a nyní patří nejznámější reálie Paříže. Otázka však je, jak dlouho stavba může žít, jelikož původní záměr byl koncipován pouze na životnost 20 let. Oblíbenost návštěv veže stále roste a nyní se pohybuje ve stovkách milionů návštěvníků za rok. Od své výstavby byla dlouhodobě uzavřena pro návštěvníky pouze v letech obou světových válek.

 

 

Padlý anděl Rio

plakát padlá anděl rioTento Padlý anděl je parodií na sochu Krista Spasitele čnící nad brazilským městem Rio de Janeiro. Rio de Janeiro je město stejnojmené brazilské federace a do roku 1960 bylo hlavním městem Brazílie. Stále je však druhé největší město ve své zemi. Socha samotná se nachází na kopci Cocovado v národním parku, je součástí Světového dědictví UNESCO a od roku 2007 byla zařazena do Nových 7 divů světa. Socha je postavena ze železobetonu a vrchní vrstva je z mastku. Od sochy získáte výhled na jednu z nejznámějších pláží světa - pláž Copacabana. Pozor, dobře si prohlédněte detail obličeje sochy na našem plakátu, ať nejste posléze překvapeni.

 

Padlý anděl Koloseum

plakát padlý anděl koloseumAnděl Koloseum pochází z hlavního italského města Říma a jako velká část tohoto města i Koloseum patří do mezi památky UNESCO. Řím patří mezi nejlidnatější evropská města. Už v roce 100 n.l přesáhlo 1,6 milionu obyvatel. Koloseum bylo dostavěno v roce 80 n.l. a i přes zloděje kamenů a častým zemětřesím nyní stále stojí a řadí se mezi nejpopulárnější turistické atrakce. Původně bylo vystavěno jako amfiteátr, k pořádání gladiátorských zápasů a jiným veřejným aktivitám. Bylo schopno pojmout až 50 000 návštěvníků. Později bylo používáno k obývání, kamenolom atd. Od roku 2007 bylo Koloseum zvoleno jako jeden z Nových 7 divů světa.

 

Padlý anděl Socha svobody

plakát padlý anděl socha svobodyTento anděl naleznete na ostrově Svobody v americkém městě New York. Město bylo založeno Nizozemci a jeho metropolitní část patří mezi nejlidnatější na světe.Celý originální název sochy je Svoboda přinášející světlo světu. Socha byla umístěna na ostrov v roce 1886. Socha má připomínat přátelství a pomoc, které poskytly franzcouzi v pomoci v boji za nezávislost Ameriky na Británii v roce 1776. Jelikož pouze Francie vyslala své vojáky na pomoc. Další zajímavostí je, že základní konstrukci sochy připravil Gustave Eiffel, který postavil mimo jiné Eiffelovu vež.